Stěhování – možná past!

Změna bydliště, změna adresy. Docela lehce se z toho může stát noční můra. Zéjména máte-li děti, které cestují po světě a adresu si stále drží u vás. Ostatně není moc jiných možností, jak to v České republice zařídit. Nu, zkrátka, měníte adresu. Řekněme, že jste prodali dům a stěhujete se do bytu.

A teď to přijde. Je třeba odhlásit elektřinu. Zjistit si na vodárnách, jak jste na tom s odvody, co je třeba doplatit. Voda i elektřina, jejich odhlášení něco trvá a také stojí. Nezapomeňte na plynárny, máte-li plyn. Volejte, pište jim, zjistěte si přesně, co a jak je třeba zařídit, odhlásit, doplatit. Domluvte se s kupujícím, co vše si bude chtít převést na své jméno.

Nezapomeňte na odvoz odpadu! I to je třeba odhlásit, popřípadě nechat přepsat na nového majitele. Uff. Tohle vše je za vámi. Jste přestěhovaní. Oběhli jste si všechny úřady a nahlásili změnu adresy. I vaše děti přijeli ze zahraničí a udělali stejné kolečko.

Máte zkrátka pocit, že jste vše podchytili. Ale co když ne? Jedna moje známá takto nečekaně obdržela obálku s pokutou 15 tisíc. Upozornění na problém totiž chodilo na starou adresu, kde nový majitel ještě nebydlel. O co šlo? O poplatek za ukončení pojištění domu, který s úroky velmi rychle narostl.

Jak se takovému scénáři bránit? Konečně přestěhováni do nového, uvařte si kávu či čaj a sepište si, se kterými všemi službami jste u starého domu měli co do činění. A druhý den jim všem zavolejte. Jednomu po druhém a otravujte tak dlouho až vám potvrdí, že už u nich nemáte žádný závazek.

Dnešní služby jsou totiž nastaveny tak, že co si sami neoběháte, neobvoláte, NEZAŘÍDÍTE, na to vás nikdo neupozorní. Je to zkrátka na vás. Být občanem je totiž zaměstnání minimálně na částečný úvazek!

Reklamy

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s