Za co nejvíc utrácíme …

Nu, tahle otázka je jednoduchá, že. Nejvíce utratíme za jídlo. To je zkrátka položka v dnešní společnosti neodmyslitelná. Málokdo totiž dnes přemýšlí nad tím, že nakupovat vše v supermarketech je poměrně novodobá záležitost. Ještě generace našich babiček či prababiček se nespoléhala pouze na možnost nakoupit si dlabanec, ale hledala cesty k vlastní produkci. Například moje prababička vykrmovala na půdě husu. Nu, nebylo to příliš humání, ale z jejího pohledu (prababičky, ne té husy), poměrně logické.

Když jsem byla malá, v naší čtvrti rodinných domků si mnoho rodin drželo slepice či králíky. Zejména slepice považuji za ideální, protože pravidelný přísun vajec pouze znamená, že je třeba je krmit odpadem z kuchyně. Což znamená, že se ušetří za odpad. A čerstvá vejce jsou ostatně k nezaplacení. Tudíž platit je kompostem je nad zlato!

Dnes, s pomocí rad na internetu, lze najít spoustu návodů, jak si pěstovat zeleninu ve stísněných podmínkách, na balkónech či parapatech. A také jak je následně konzervovat a užít si tak kvalitní zelinu či ovoce i v zimě!

Samozřejmě toto všechno stojí čas, ale ne zas až tak moc peněz. Po prvotní investici se vám, věnujete-li svému hospodářství minimum péče, nemůže stát, že zkrachujete. A to se dá říct jen o málokteré investici!

Všichni bychom se měli snažit o minimální potravinovou autonomii a o zdravé ingredience na talíři!

Tak proč to nezkusit? Ve světě jsem byla svědkem iniciativ, kdy se městský pozemek dlouhodobě ležící ladem proměnil v záhonek se salátem, mrkví a jinými zdroji tolik cenných vitamínů a minerálů! Jinou možností je společné pronajmutí zahrádky třeba se sousedy, přáteli či příbuznými!

Souhlasíte se mnou, že se tato investice vyplatí?!

Reklamy

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s