Vánoce nejsou o penězích!

Vánoce klepou na dvěře a pro mnoho rodin to znamená, že si musí utáhnout opasky. Naštěstí je rodin, které si půjčují kvůli dárkům, stále méně a méně.

Češi neumí šetřit

Zjistilo se totiž, že Češi neumí šetřit. Nebo prostě nemají z čeho. A úzko a těsno začíná být právě během těchto výjimečných situacích, jako jsou právě Vánoce.  Nehtějí zklamat své blízké a rodinu,  ale nejsou peníze, za které by koupili dárky, proto se obrací na bankovní i nebankovní společnosti poskytující půjčky. Vezměte si papír a napište si, co musíte a chcete koupit. Potom postupujte vyřazovací metodou – vyškrtejte vše, co nepotřebujete. Pokud se něčeho nechcete vzdát, podívejte se na internetu, jistě najdete stejný či velmi podobný produkt za nižší ceny.

penizeDvě třetiny Čechů během Vánočních svátků nepřekračuje částku deseti tisíc korun. Všimněte si někdy, že už na konci října či začátkem prosince se v televizi a v tisknu začnou objevovat reklamy na půjčky. 78% ze žadatelů je má právě na dárky, především na elektroniku.

Všem nám ale musí být pravděpodobně jasné, že takováto půjčka udělá radost jen na chvíli. Bude vám ji totiž kazit fakt, že musíte splácet a často přeplatíte spoustu peněz!

Co si tedy užít Vánoce s rodinou bez drahých dárků, ale se spoustou lásky?

Reklamy

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s