Rizika podnikání – pozor na ně!

Rizika podnikání a jak se jich vyvarovat

Pokud jste se rozhodli podnikat, měli byste také vědět o rizicích a nástrahách, které na vás v souvislosti s podnikáním čekají. Pojďme se tedy společně podívat, jaká největší rizika podnikání mohou nastat.

1) Pomalý rozjezd. Pokud někam nastoupíte jako zaměstnanec, nemusíte se starat o to, jestli firma, ve které pracujete, funguje nebo ne. Odpracujete, dostanete své peníze a konec. Jste-li ale majitelem firmy, tento problém vás zajímat bude. Říká se, že byste měli počkat zhruba rok, a až potom hodnotit, zda firma má smysl nebo ne. Nedělejte tedy zbytečné závěry, pokud po třech měsících nic nejde tak, jak jste si představovali.

2) Peníze. Zeptáte-li se podnikatelů na největší rizika podnikání, na první místo uvedou právě finance. Vždy byste tedy měli mít něco bokem, až bude nejhůř.

3) Konkurence. Dnešní trh je pravděpodobně přehlcen nabídkami, které převyšují poptávku. Je tedy nezbytné vychytat ten správný moment a hlavně vypátrat díru na trhu, a pak ji zalepit správným produktem, který bude mnohem lepší než ten, co nabízí vaše konkurence.

Reklamy

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s